Gaismas, kameras, sākam! Iegūsti finansējumu savai īsfilmai

Gaismas, kameras, sākam! Iegūsti finansējumu savai īsfilmai

Vai vēlies izstāstīt savu #EUandME stāstu? Vai uzskati, ka esi gatavs sadarboties ar godalgotu Eiropas režisoru, uzrakstīt scenāriju un uzfilmēt īsfilmu? Vai vēlies piedzīvot to, kā tava ideja sāk savu dzīvi uz ekrāna? Piedalies #EUandME jauno filmu veidotāju konkursā!

Mācības, iespējas ceļot, sērfošana internetā vai planētas glābšana, – dzīve Eiropas Savienībā sniedz bezgalīgas iespējas darīt to, kas tev patīk, lai kas tas arī būtu.

Kampaņas laikā mēs aicinām jaunos filmu veidotājus atklāt sevī savu iekšējo Spīlbergu un radīt scenāriju, kā arī uzņemt ne vairāk kā piecas minūtes garu īsfilmu, kas vēstītu par Eiropas Savienības ietekmi uz cilvēku ikdienas dzīvi.

Varbūt tu esi kaislīgs ceļotājs, kuru iedvesmo tiesības, kuras ES tev dod kā pasažierim? Vai varbūt esi smalkas kulinārijas cienītājs, kurš nespēj vien beigt baudīt reģionālās delikateses, kuras aizsargā ES? Lai arī kā ES ietekmētu tavu dzīvi, mēs aicinām tevi to apliecināt, uzņemot īsfilmu.

Filmai jābūt saistītai ar vienu no #EUandME kampaņas piecām tēmām: digitālā vide, mobilitāte, prasmes un bizness, ilgtspēja vai tiesības.

Pieci labākie dalībnieki katrs saņems 7500 eiro lielu stipendiju, lai savu ideju realizētu dzīvē.

Lai piedalītos konkursā, tev jāpaveic trīs darbi:

  • Jāsagatavo divi 500 vārdus gari iecerētās filmas apraksti – viens angliski, otrs – latviski.
  • Jāsagatavo divi 60 sekunžu gari ar viedtālruni filmēti video, kuros tu izklāsti savas filmas radīšanas pamatojumu. Viens angliski, otrs – latviski.
  • Jānorāda saite uz kādu citu tevis radītu īsfilmu, kura tapusi pēdējo 5 gadu laikā.

Uzzini vairāk par konkursu, izlasi noteikumus un aizpildi pieteikuma veidlapu, izmantojot šo saiti: https://europa.eu/euandme/lv/yfc/

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2018. gada 31. oktobris plkst. 12.00 pēc Viduseiropas laika.

Vai nepieciešama iedvesma? Te tu vari noskatīties piecas filmas, kuras veidojuši profesionāli kino režisori par šīm pašām tēmām: europa.eu/euandme/lv/. Uzvarētājiem būs iespēja saņemt šo piecu godalgoto režisoru atbalstu īsfilmas tapšanas laikā.

Ja rodas jautājumi, lūdzu, sazinies ar mums. Vēlam veiksmi!

Ar laba vēlējumiem,

#EUandME komanda

COMM-EUANDME@ec.europa.eu