Světla, kamera, akce! Soutěžte a získejte grant na svůj krátký film

Světla, kamera, akce! Soutěžte a získejte grant na svůj krátký film

Chcete vyprávět svůj příběh #EUandME? Myslíte si, že s pomocí úspěšného evropského režiséra zvládnete napsat a také zrežírovat svůj krátký film? Chcete vidět, jak Vaše nápady ožívají na plátně? Zapojte se do Soutěže pro mladé filmaře s #EUandME!

Ať už studujete, nebo cestujete, surfujete na internetu, nebo zachraňujete svět, život v Evropské unii Vám dává nekonečné možnosti dělat cokoli, co máte rádi.

V kampani se obracíme na mladé filmaře. Probuďte v sobě Spielberga, napište a zrežírujte krátký, maximálně pětiminutový film, který bude ukazovat, jakou roli hraje Evropská unie v našem každodenním životě.

Možná rádi cestujete a přitom využíváte práva, která Vám EU poskytuje. Nebo rádi vaříte a ochutnáváte regionální speciality, jejichž výrobu Unie ochraňuje. Ať už EU ovlivňuje Váš život jakkoli, rádi bychom, abyste o tom natočili krátký film.

Film musí souviset s jedním z pěti témat kampaně #EUandME: digitalizace, mobilita, dovednosti a podnikání, udržitelnost, práva.

Každý z pěti šťastných vítězů získá grant 7 500 EUR a bude moci svůj nápad zrealizovat.

Pro účast v soutěži musíte splnit tři následující podmínky:

  • Připravit dvě synopse zamýšleného filmu – jednu v angličtině a druhou v češtině. Každá z nich by měla mít 500 slov.
  • Natočit dvě videa v délce 60 vteřin – jedno v angličtině a druhé v češtině. Videa natočte na smartphone a vysvětlete v nich záměr svého filmu.
  • Připojit odkaz na krátký film, který jste vytvořili v uplynulých pěti letech.

Více informací o soutěži, jejích pravidlech a přihlašovací formulář naleznete na následujícím odkazu: https://europa.eu/euandme/cs/yfc/

Termín pro odeslání přihlášek je do 31. října 2018 ve 12.00.

Hledáte inspiraci? Zde (na tomto odkazu) se můžete podívat na pět filmů, které k tématům soutěže natočili profesionální režiséři. Vítěz v každé kategorii navíc získá možnost odborného vedení jedním z těchto úspěšných režisérů.

Pokud máte nějaké dotazy, obraťte se na nás. Přejeme Vám hodně štěstí.

S pozdravem

tým #EuandME

COMM-EUANDME@ec.europa.eu